Természetgyógyászat, és ami mögötte van
(László Krisztina, 24/09/02)
Nem is olyan régen, ha természetgyógyászatról hallottam, egy mosolygós, hosszú szakállú kínai képe rémlett fel bennem, aki gyógyító verseket mormol, és illatos füvekből csodafőzetet készít. Legtöbbünkben alighanem ez a romantikus kép él. De mit takar a természetgyógyászat tulajdonképpen? Az alternatívnak nevezett gyógymódokat fogja össze, amelyek a gyógyulás más útját kínálják, vagy éppen kiegészítik a nyugati természettudományos orvoslást. A természeteshez közeli gyógyítás, ami mellőzi a káros mellékhatású gyógyszereket és injekciókat éppen emiatt pozitív felhanggal él a mai emberek tudatában. Csak kevesen látják át az itt alkalmazott módszerek buktatóit, árnyoldalát. Ugyanis nem csak a gyógyító hatású füvek megfelelő kombinációjának alkalmazása tartozik a természetgyógyászathoz. Részei még a talpmasszázs, a jóga és az akupunktúra, a relaxációs technikák, az agykontroll segítségével végzett gyógyítás és öngyógyítás, de nem idegenek a parapszichológia egyes területei sem. Ezen módszerek többé-kevésbé
közös jellemzője, hogy feltételezik valamilyen kozmikus energia, nem tudatos erő, vagy éppen szolgálatunkba állítható magasabb intelligencia létezését. A természetgyógyász ezekre kapcsolódik, ezekből merít erőt és hatalmat a gyógyításhoz. Ezek által szüntet meg betegségeket. Tehát jót tesz.
Jót tesz? Vajon tudja-e a természetgyógyász, honnan ered a hatalma? Tudja-e, hogy végeredményében ezzel nem csak használ a betegeknek? A természetgyógyászat gyakorlóinak legtöbbje mereven elzárkózik attól, hogy őt a spiritizmus bármely formájával összefüggésbe hozzák, az okkultizmusról már nem is beszélve. Pedig fontos lenne tisztán látni, hogy az erő, amit használnak, rossz oldalról érkezik. Ezt honnan tudhatjuk? Mivel jó forrásból rossz nem teremhet. A természetgyógyászok nemigen szokták a kezelés megkezdése előtt figyelmeztetni a beteget a kockázatokról és mellékhatásokról. Már csak azért sem, mivel maguk sem mindig tudják, milyen természetfeletti erőket mozgatnak meg, illetve mi mindennek adnak szabad utat egy ilyen kezelés alkalmával. Ezzel mind a beteget, mind magukat veszélybe sodorják. Szeptember 24-én Juhász Zoltánné, tartott beszámolót ilyen irányú tapasztalatairól a MEKDSZ Bibliakör alkalmán. Tíz éven át volt természetgyógyász, és pályája során a könyvből megtanult talpmasszázs gyakorlásától a számos beavatás, reiki és egyéb természetgyógyász tanfolyamok, hétvégi kurzusok segítségével Miskolc egyik vezető természetgyógyásza lett. Egyre inkább elmélyült a természetgyógyászatban, végül is ebből élt meg. Már működése során tapasztalta a veszélyeket, bár nem saját bőrén, és látta, hogy nem mindig tud segíteni. Számos természetfeletti élménye volt, a rémálmokkal zaklatott éjszakákról nem is beszélve. Volt olyan, hogy néhány kollégájával tartott konzultáció után, amikor az alfa szinten az elveszett Atlantisz birodalomban jártak, az egyik természetgyógyász nő rohamot kapott, és hónapokra az elmeosztályra került. Volt olyan, hogy egy nő, aki részesült a kezelés „áldásaiban” olyan szintre jutott, hogy minden kést el kellett előle zárni. Ugyanis az a kényszerképzete támadt hirtelenjében, hogy valakit le kell szúrnia. A legtöbb ember, aki kapcsolatba kerül a természetgyógyászattal, nem tapasztal meg ilyeneket. Mégis valami megváltozik rajtuk, viselkedésükön. Ezt főleg a környezet veszi észre.
Feltehetjük a kérdést: mégis miért olyan népszerűek napjainkban az alternatív gyógymódok? A „modern” gondolkodású emberek többsége az evolúciót, ezáltal a materializmust vallja. Hogyan fér ezzel össze a gyógyító energiák használata? Az ember elfordulhat Istentől, de a természetfeletti tapasztalás iránti vágya nem semmisül meg. Az agykontroll például nem más, mint önhipnózis, amely során fokozottabb fogékonyság jelentkezik – hozzá kell tenni, nem csak a tanulásban! Amikor az alfa szinten van, vagy a meditálás során lényegében kaput nyit a démoni erőknek. Az agykontroll gyakorlója elhiszi, hogy a magasabb intelligencia az ő szolgálatába áll. Nem veszi észre, hogy az erőviszonyok fordítottak? Hogyan szolgálná a gyengét az erősebb? Az ember a gyengébb, így ő lesz a szolgája ennek a magasabb intelligenciának. De ki lehet ez az intelligencia? Erre válaszol Silva, a módszer kidolgozója: „Magasabb Intelligencián én nem Istent értem…”. Akkor ki más lehetne az a bizonyos intelligencia, mint maga az ördög? Az
akupunktúrás, az akupresszúrás gyógyítás, a jóga, és sok más egyéb fentebb említett módszer mögött áll ő. Az ördögtől pedig nem fogadhatunk el segítséget, a testi gyógyulást sem, ha lelki károsodással jár. Az ilyen gyógyulások alkalmazásakor okkult hatás is ér az embert, akár tud róla, akár érzi, akár nem. Ezért álljon útmutatásul az Ige: „Mert mit használ az embernek, ha az egész világot megnyeri, lelkében pedig kárt vall”. (Márk 8,36.)
Vissza az olvasmányokhoz
|
|
|
|